Bezplatný test FixProTV

« Zpět na FixProTV

Registrujte se kliknutím na tlačítko a vyzkoušejte zdarma na dobu 30 dnů, co FixProTV umí.

REGISTROVAT

Služba FixProTV je v testovacím režimu. Pokud máte problémy s instalací FixProTV, ovládáním či používáním, neváhejte a kontaktujte nás: fixprotv@ktk.cz

Důležité upozornění: Službu FixProTV je možné používat pouze v rámci připojení k internetu prostřednictvím sítě Kabelové televize Kopřivnice, s.r.o. a sítí spolupracujících partnerů.

FixProTV na počítači

« Zpět na FixProTV | Set-Top-Box | Smart TV | Mobil, tablet | Počítač

Na Vašem počítači můžete používat službu FixProTV v prohlížeči internetu. Můžete také použít program VLC (jen pro živé vysílání).

FixProTV na mobilním telefonu nebo tabletu

« Zpět na FixProTV | Set-Top-Box | Smart TV | Mobil, tablet | Počítač

Instalujte aplikace ModerniTV postupem určeným pro operační systém ve Vašem telefonu, např. pro Android použijte Obchod Play. Seznam podporovaných operačních systémů je k dispozici zde.

FixProTV na Smart TV

« Zpět na FixProTV | Set-Top-Box | Smart TV | Mobil, tablet | Počítač

Na televizoru instalujte aplikaci ModerniTV, při prvním spuštění je zobrazen párovací kód, který zadáte na stránce www.modernitv.cz/account/devices po kliknutí na tlačítko Přidat televizi. Aplikace se ovládá tlačítky na dálkovém ovladači televizoru, červené tlačítko pro hlavní menu, zelené tlačítko pro přepínání mezi programy, žluté tlačítko pro EPG a zpětné přehrávání, modrým tlačítkem vyvoláte nápovědu. Seznam televizorů s podporou pro aplikaci ModerniTV je k dispozici zde.

FixProTV na Set-Top-Boxu

« Zpět na FixProTV | Set-Top-Box | Smart TV | Mobil, tablet | Počítač

Set-top-box FixProTV vám umožní sledovat živé vysílání, nahrávat pořady nebo sledovat TV vysílání zpětně. A to na jakémkoliv televizoru, který je vybaven zdířkou pro připojení HDMI kabelu. Výhodou je výborná stabilita, velmi rychlé odezvy uživatelského rozhraní a pravidelné aktualizace od výrobce platformy. Přístroj navíc umožňuje prohlížení fotografií nebo přehrávání filmů z USB disku, prohlížení internetu (Chrome), nebo instalaci některých Android aplikací, jako je např. Kodi. K set-top-boxu je možné připojit prostřednictvím USB také klávesnici a myš.
Set-top-box pro svůj provoz vyžaduje připojení k internetu.

Instalace je jednoduchá: přístroj zapojíte UTP kabelem k Vašemu domácímu routeru nebo přímo k modemu či optické jednotce. Dále propojíte Set-Top-Box prostřednictvím přiloženého HDMI kabelu s televizorem. 

Porovnání set-top-boxů

  Android TV box Android set-top box 4
Operační systém OS Android 8 (Android TV) OS Android 7.1.2 (Uzavřený Android)
RAM paměť 2GB DDR3 1GB DDR3
Připojení k TV HDMI HDMI
Ethernet RJ 45 RJ 45
USB 2.0 2x 2x
Slot na paměťovou kartu
Bluetooth x
Wi-Fi 2.4/5G 2.4G
Internetový prohlížeč možné doinstalovat Google Chrome
Aplikace Youtube
Aplikace Kodi možné doinstalovat
Podpora 4K
Hlasové vyhledávání x
Potřeba Google účtu x
Instalace dalších aplikací (Google Play) x
Google Cast / Google Chromecast x
Aplikace HBO GO x
Manuál Manuál Manuál

 

Omezení některých funkcí FixProTV

« Zpět na FixProTV

Použitá připojovací síť – FixProTV je určena pro připojení prostřednictvím sítě Kabelové televize Kopřivnice a partnerských sítí FixPro. Mimo tyto sítě není službu možné používat.

FixProTV je doplňková služba k dodávce televizních programů prostřednictvím kabelové televize. FixProTV rozšiřuje možnosti běžného kabelového příjmu v rámci domácnosti o zejména možnost sledovat televizní programy na dalších „obrazovkách“. Používat službu FixProTV samostatně bez platby za Základní televizní nabídku není možné. Samostatné používání FixPro TV bude umožňovat jiná verze této služby, kterou připravujeme.

Rozsah služeb, které FixProTV nabízí, je omezený požadavky jednotlivých televizních stanic. Z tohoto důvodu se může stát, že některé pořady není možné nahrávat nebo je omezena doba uložení jejich nahrávky u funkce zpětné zhlédnutí nebo Rekordér, případně lze pořady nahrát až při jejich repríze.

Podobné omezení se týká i počtu současně aktivních zařízení. Některé televizní stanice aplikují omezení počtu současně zapnutých zařízení, na kterých pořady můžete sledovat.

Je nám líto, že může docházet k výše popsaným omezením. Omezení provádí systém automaticky na základě požadavků držitelů autorských práv a Kabelová televize Kopřivnice a FixPro nemají možnost je ovlivnit.

Vysvětlení pojmů a doplňující informace

« Zpět na FixProTV

Smart TV – televizor vybavený vlastním operačním systémem a připojením k internetu. Zda je možné „nainstalovat“ FixProTV do Vaší televize, zjistíte na odkazu Podporovaná zařízení. Doporučujeme připojovat televizor prostřednictvím ETHERNET zásuvky UTP kabelem. Připojení přes WIFI není vhodné.

Zpětné zhlédnutí – umožňuje podívat se na televizní pořad zpětně po jeho odvysílání. Doba, po kterou je možné se na pořad zpětně podívat, je stanovována podle podmínek jednotlivých TV stanic a obvykle je 7 dnů. Možnost zpětného přehrání pořadu je v TV programu označena symbolem play (trojúhelníček).

Timeshift – zpětné sledování. Na již běžící pořad se můžete dívat zpětně od začátku (nestihnete včas jeho začátek) nebo můžete pozastavit jeho sledování (odběhnete kdykoliv od televizoru, když potřebujete).

Rekordér – prostřednictvím elektronického televizního programu si můžete označit pořady, na které se chcete podívat později. FixProTV zajistí jejich nahrání v centrálním datovém centru a Vy se můžete kdykoliv později na pořad podívat prostřednictvím kteréhokoliv zařízení (smart TV, mobil, tablet, televizor…). Vaše nahrávky jsou dostupné prostřednictvím odkazu Nahrávky.

Přehledný televizní program je součástí FixProTV. Umožňuje snadnou orientaci v programovém schématu jednotlivých stanic, vyhledávání pořadů podle názvů a automatického nahrávání pořadů a seriálů.

Službu FixProTV zajišťuje pro Kabelovou televizi Kopřivnice, s.r.o. sdružení kabelových televizí FixPro, z.s. na technologické platformě ModerniTV.

Jak službu FixPro objednat

« Zpět na FixProTV

FixPro TV je možné používat současně na 4 zařízeních:
Můžete aktivovat maximálně 2 hlavní zařízení – smart TV nebo set-top-boxy (vzájemné kombinace) a do celkového počtu 4 pak můžete používat FixProTV na mobilech, tabletech, počítačích.
Příklady aktivací:
a) Aktivuji si FixPro TV na 1x smart TV, 1x počítač v práci, 1x mobil a 1x notebook
b) Aktivuji si FixProTV na 2x smart TV, 2x mobil
c) Aktivuji si FixPro TV na 1x smart TV, 1x set-top-box, 1x počítač v práci a 1x mobil

Seznam podporovaných zařízení je zde.

FixProTV bezplatně

« Zpět na FixProTV

Sleva na základní službu FixProTV a všechny doplňkové služby FixProTV. Zákazníci, používající internetové služby kabelové televize a hradící měsíční poplatky za tyto služby ve výši 790 Kč a více, mohou využít slevy 145 Kč na měsíční poplatky za služby FixProTV. Zákazníci, hradící měsíční poplatek za internet 590 – 690 Kč, mohou uplatnit slevu 110 Kč a zákazníci, hradící měsíční poplatek za internet do 490 Kč, mohou využít slevu 80 Kč na měsíční poplatky za služby FixProTV. Uvedené slevy platí, pokud nevyužíváte jiný slevový balíček spojený s internetem (např. slevu na vyšší programovou nabídku).