Aktuální informace

[28. 11. 2022]

Vysílání ČT3 skončí na konci roku

Fungování stanice ČT3, televize třetího věku přezdívané proto také „Kmetflix“, nakonec oproti původnímu záměru neskončilo spolu s pandemií, ale až ke konci tohoto roku. Mohou za to úsporná opatření. Na ČT1 nacházeli diváci hlavní původní premiérovou tvorbu, na ČT2 dokumenty a kultovní filmy. Na ČT3 se otevřel prostor pro pořady, které se dlouho nevysílaly. Operety, dechová hudba, zábavní soutěže, to jsou věci, které by na jiných kanálech působily podivně, protože to je opravdu historie. Stanice ČT3 s letoškem skončí, na Silvestra se rozloučí komedií Saturnin.  Stáhněte si: Presskit – Vánoce 2022 v České televizi (PDF, 11,7 MB) 

[23. 11. 2022]

Vysílání Trojka RTVS ukončí k 30. listopadu

Jeden z programových televizních okruhů slovenské RTVS ukončí příští týden své vysílání. Po skončení Trojky bude RTVS provozovat čtyři televizní programy Jednotka, Dvojka, RTVS 24 a RTVS Šport. (s finančními problémy se potýkají také sportovní okruh veřejnoprávní televize :Sport a zpravodajská stanice :24, které může postihnout stejný osud)

[19. 11. 2022]

MS ve fotbale 2022

MS ve fotbale v letošním roce probíhá v netradičním zimním termínu od 20. listopadu do 18. prosince 2022 v Kataru. Fotbalový šampionát bude zahájen v neděli 20. listopadu od 17 hodin na stadionu Al Bayt v Chúru. Finále je na programu 18. prosince od 16 hodin. Každý den uvidí fotbaloví fanoušci čtyři přenosy fotbalu denně, vždy od 11, 14, 17 a 20 hodin. Někdy bude potřeba hledat, na jakém kanálu přenos právě poběží. Poprvé si totiž světový šampionát rozdělují v Česku dvě tuzemské televize – Česká televize a Nova. Díky balíčku Basic HD si tak diváci mohou užít atmosféru v Kataru v HD kvalitě. Zákazníci KTKdigi, kteří používají internet od KTK mají tento programový balíček k dispozici jako bezplatný bonus.

[14. 11. 2022]

Seznamte se s FixProTV – chytrá digitální televize

Smart televize dnes běžně umožňují spolu s nainstalovanou ModerniTV sledování online televize přes internet. Stačí si ve Vaší Smart TV s jakýmkoliv operačním systémem (i Android TV) stáhnout potřebnou aplikaci. Ještě nemáte Smart TV? Vše vyřešíte krabičkou, která udělá vaši televizi chytrou! I z deset let staré televize si tak můžete vytvořit Smart TV s přístupem do FixProTV služeb. Android TV box vám umožní sledovat bohatou programovou nabídku.
A to na libovolném televizoru, který je vybaven zdířkou pro připojení HDMI kabelu. Doplňková služba FixProTV vám rovněž umožní sledovat stejnou programovou nabídku, kterou máte aktivní na své současné dekódovací kartě. Díky aplikaci FixProTV tak můžete nejen sledovat, ale také nahrávat nebo shlédnout zpětně, své programy z placeného balíčku, aniž by jste v tomto TV přijímači používali CA modul s kartou. Že nevíte jak snadno FixProTV funguje? Podívejte se na krátkou ukázku -> FIXPRO TV klip nebo rovnou vyzkoušejte bezplatný test FixProTV

 

[01. 11. 2022]

3C-2V – NEVHODNÝ koaxiální kabel

Upozornění… na základě stížnosti od klientů, kteří zaznamenávají potíže s digitálním příjmem signálu KTKdigi. Doporučujeme našim divákům, aby si preventivně překontrolovali své koaxiální kabely. Nevhodný koaxiální kabel může zapříčinit „kostičkování“ v obraze nebo zcela znemožní příjem signálů. Dočíst se můžete ZDE (Q12). Při podobných potížích překontrolujte nejprve potisk na vašem koaxiální kabelu a v případě, že používáte kabel s označením 3C-2V, rovnou doporučujeme jeho výměnu za nový. Zkušenosti ukazují, že se jedná o velmi rozšířený typ kabelu, který je pro sledování digitálních programů téměř nepoužitelný. Vhodný koaxiální kabel doporučujeme zakoupit v potřebné délce na kontaktním místě KTK. Používáte-li více televizorů v domácnosti, pak doporučujeme výměnu všech koaxiálních kabelů včetně rozbočovače.