Aktuální informace

[12. 04. 2021]

Z ČT3 HD se pomalu stává celodenní kanál

Od dnešního dne, pondělí 12. dubna 2021 nebude ČT3 HD končit kolem 23. hodiny ani kolem půlnoci, ale až kolem druhé hodiny ranní. ČT se rozhodla výrazně posílit vysílání u ČT Trojky v pozdních večerních hodinách. Denně bude ČT3 HD vysílat od 5:59 hodin do zhruba druhé hodiny ranní. Programová nabídka ČT3 HD se opírá o výběr ze zlatého televizního fondu, nabízí oblíbené seriály, nostalgické komedie i tematické pořady a základní informační servis. Na obrazovku se po patnácti letech vrátily také hlasatelky.

[22. 03. 2021]

Start HD verzí kanálů Prima MAX a Prima KRIMI

KTKdigi se k 22.3.2021 rozšířila o další dvě stanice ve vysokém rozlišení (HDTV). Od dnešního dne mohou abonenti balíčku Basic HD sledovat kanály  Prima MAX HD a Prima KRIMI HD také ve vysokém rozlišení (HDTV). Tyto kanály budou součástí programového balíčku BASIC HD. Postup (inspiraci) jak správně naladit TV najdete zde: Jak naladit (362MHz, QAM256, SR6900)

[15. 03. 2021]

Kanál English Club TV v HD rozlišení

Televizní vzdělávací kanál, který vysílá v angličtině, bude nově dostupný v HD kvalitě. Kanál English Club TV v HD rozlišení nahradí dosavadní SD rozlišení. Převzaté vysílání v SD verzi bude od 15. března 2021 ukončeno na základě rozhodnutí provozovatele kanálu. 

Kanál English Club TV je součástí nabídky Rozšířená nabídka plus. Číst dále…

[08. 03. 2021]

Ukončení distribuce zpravodajské stanice CGTN

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání upozornila české satelitní, kabelové a internetové operátory, aby vyřadili z nabídky čínskou státní zpravodajskou stanici CGTN. Dopis ze začátku března zveřejnila na svých internetových stránkách.

CGTN dlouhodobě využívala pro šíření svého vysílání britskou licenci, díky níž mohla nabízet svůj program evropským divákům. V únoru 2021 však britský regulátor Ofcom tuto licenci zrušil, neboť po přezkumu dospěl k závěru, že formální držitel licence nemá nezávislou redakční kontrolu nad obsahem. 

Podle názoru českého regulátora tím pádem přestala platit výjimka pro stanice podléhající Evropské úmluvě o přeshraniční televizi. K ukončení převzatého vysílání v KTKdigi došlo na základě výše zmíněného doporučení RRTV.

[02. 03. 2021]

Formule 1 na Sport1 HD a Sport2 HD. Sledujte živě start sezóny 2021

Na kanálech Sport1 HD a Sport2 HD se opět můžete těšit na bohaté menu a kompletní pokrytí velkých cen, včetně tréninků a kvalifikací, zajímavé hosty a reportáže. Sledujte celou sezónu 2021 živě s balíčkem Rozšířená nabídka plus na KTKdigi.

Termíny prvních pěti závodů F1 v sezóně 2021:

28. března  F1 – Velká cena Bahrajnu (Sáchir)
11. dubna   F1 – Velká cena Číny (Šanghaj) – ODLOŽENO
18. dubna   F1 – Velká cena Emilia Romagna (Itálie, Imola)
2. května    F1 – Velká cena Portugalska (Portimao)
9. května    F1 – Velká cena Španělska (Barcelona)
23. května  F1 – Velká cena Monaka (Monte Carlo) Číst dále…