Aktuální informace

[23. 06. 2021]

Informace k distribuci programů TV Barrandov

Kabelová televize Kopřivnice, stejně jako další kabelové televize v Česku, byla oslovena s požadavkem, aby za přenos televizních programů z produkce TV Barrandov platila poplatky za distribuci programů v síti kabelové televize. A to i přesto, že programy jsou volně sledovatelné v pozemním vysílání. Vzhledem k programové skladbě programů TV Barrandov se nám požadovaná cena programů jeví nepřiměřená a pokud nedojde k dohodě o dalších podmínkách přenosu, budeme nuceni přenos programů ukončit. Podrobnosti k této problematice najdete na stránkách APKT.

[15. 06. 2021]

Jak (ne)naladit kanál Prima Star

Včera 14. června 2021 v dopoledních hodinách startoval v pořadí již desátý kanál televizní skupiny Prima. Stanice se jmenuje Prima Star a divákům nabídne ohlédnutí za téměř třemi desítkami let televizní tvorby. Stanice Prima Star byla představena koncem května. Dalo by se tedy očekávat, že bude od svého spuštění dostupná u většiny televizních operátorů. Skutečnost je ale jiná. Stanice bude mít zpočátku omezenou dostupnost. Prima Star je dostupná pouze v balíčcích telekomunikačního operátora T-Mobile a v pozemním vysílání. (o této skutečnosti informuje také „běžící text“ na ha hlavním kanále Prima) Jakmile bude uvolněná distribuce také pro kabelové televize a další televizní operátory, bude i KTK mít zájem o její zařazení. Diváci se tak mohou těšit na další kanál v oblíbeném programovém balíčku Basic HD

[08. 06. 2021]

Česká televize odvysílá živě kompletní Euro

Od pátku 11. června až do neděle 11. července se do nabídky programů ČT sport HD a ČT2 HD zařadí dohromady jedenapadesát živě vysílaných utkání evropského fotbalového šampionátu. Všechny zápasy nabídne Česká televize také v aplikaci HbbTV. Euro se koná místo loňského šampionátu, který organizátoři odložili kvůli epidemii koronaviru. Potrvá od pátku 11. 6. do neděle 11. 7. na stadionech v 11 zemích. Finále se uskuteční v londýnském Wembley. Česká reprezentace se ve skupině D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií.

Poslechněte si nový díl Fotbal fokus podcastu k nadcházejícímu ME:

14. června 15:00 Skotsko Česko 0 : 2
18. června 18:00 Chorvatsko Česko 1 : 1
22. června 21:00 Česko Anglie 0 : 1
27. června 18:00 Nizozemsko Česko – : –
[17. 05. 2021]

Češi zahájí hokejový šampionát duelem s Ruskem

Již v pátek 21. května v zahajovacím utkání skupiny A vstoupí Čeští hokejisté do mistrovství světa v Rize zápasem s Ruskem. Další den se výběr Filipa Pešána utká v Olympijském sportovním centru se Švýcarskem, dále postupně nastoupí proti Bělorusku, Švédsku, Velké Británii, Dánsku a Slovensku. Zápasy můžete sledovat na ČT Sport HD

21. května 15:15 Rusko Česko 4 : 0
22. května 19:15 Česko Švýcarsko 2 : 5
24. května 19:15 Česko Bělorusko 3 : 2 P
27. května 19:15 Švédsko Česko 2 : 4
29. května 11:15 Česko Velká Británie 6 : 1
31. května 15:15 Česko Dánsko 2 : 1 SN
1. června 15:15 Slovensko Česko
3 : 7
3. června 19:15 Finsko Česko 1 : 0

Česká televize spouští v pátek také aplikaci HbbTV rovněž doplněnou o bonusový obsah, podrobné statistiky, tabulky, výsledkový servis i textový online přenos souběžně hraných netelevizních utkání. Do HbbTV aplikace se diváci dostanu stiskem modrého tlačítka. Kromě možnosti sledovat mistrovství v televizi mohou diváci využít také web ctsport.cz. Nabídne informační servis, na který jsou návštěvníci za poslední roky zvyklí.

[17. 05. 2021]

#Poslouchejsport – Radiožurnál Sport na KTKdigi

Český rozhlas spustí  v pátek 21. května první speciální sportovní stanici v Česku. Digitální rozhlasová stanice Radiožurnál Sport bude zaměřená na přímé sportovní přenosy, vstupy ze stadionů, magazíny o profesionálním i amatérském sportu, rozhovory, reportáže, zpravodajské relace a hudbu. Vznik nové stanice odsouhlasila Rada Českého rozhlasu. Radiožurnál Sport bude vysílat denně od 6:00 do 24:00, ve zbylých hodinách bude přebírat program stanice Český rozhlas Radiožurnál. „Máme před sebou období mimořádně bohaté na sportovní události. 

Číst dále…