Cinemax se mění. Od září dva programy s odlišným obsahem

Cinemax a Cinemax 2 jsou od září dva odlišně koncipované kanály, takže Cinemax 2 už nebude kopií Cinemaxu. Na obou budou premiéry, přičemž filmy premiérově uvedené na Cinemaxu se některý další měsíc mohou objevit na Cinemaxu 2 a naopak, sdělil Milan Janošek z českého zastoupení HBO Europe.

Cinemax bude mainstreamový program orientovaný na americké a mezinárodní filmy, vlastní produkci Cinemaxu, dramata, komedie, akční, dobrodružné a kriminální filmy, horory, fantasy, sci-fi a historické filmy.

Druhý program Cinemax 2 bude artovým programem zaměřený na evropské a mezinárodní tituly od nezávislých studií. Stanice uvede festivalové snímky, artové počiny, inspirativní a emotivní příběhy. Své místo ve vysílání budou mít romantické filmy založené na skutečných příbězích, filmy o výjimečných osobnostech, filmy o vztazích s důrazem na detail a hloubku.

Relaunch kanálů Cinemax bude podpořen otevřeným vysíláním. Stanice Cinemax a Cinemax 2 budou o víkendu 10.9. a 11.9.2016 dostupné pro všechny diváky KTKdigi bez ohledu na to, zda mají programy předplacené.