Přechod na vysílání v HD rozlišení

Kabelová televize Kopřivnice informuje, že v souvislosti s přechodem některých televizních kanálů z SD rozlišení do HD rozlišení nebude tyto kanály možné sledovat na starších typech televizorů, které neumí přijímat HD vysílání (starší modely TV Sony Bravia) a také  na nejstarších typech SET-TOP-BOXů, které byly určeny jen pro SD MPEG2 kanály. (například Handan CV5000 a CV6000 DVR, Kaon KCF-ES270 nebo Technisat MF4-K)

Přechod kanálů na HD vysílání bude postupný proces trvající delší dobu a dotkne se všech programových nabídek. Máte-li televizor nebo SET-TOP-BOX, který neumí zpracovat HD vysílání, tak kanály, které budou přepnuté do HD rozlišení, na obrazovce Vašeho televizoru neuvidíte.
Distributoři signálu rovněž postupně přecházejí také u SD kanálů z formátu MPEG-2 na modernější a úspornější formát MPEG-4. Změna formátu přinese zlepšení technické kvality přenosu obrazové složky. Zároveň však po této změně budou kanály dostupné jen na přijímačích, které podporují formát MPEG-4. (Tedy pouze HD přijímače.)
Máte dotazy k této problematice?  Napište nám, rádi Vám poradíme.

Změna od 11. února 2022.

Ukončení SD verze od 14. února 2022

Změna SD na HD Poznámka Co mám dělat
FilmBox Stars předvolba LCN (162) Začít používat HD kanál FilmBox Stars HD
Nova Sport 1 předvolba LCN (147) Začít používat HD kanál Nova Sport 1 HD
Spektrum předvolba LCN (157) Začít používat HD kanál Spektrum HD
     

POZOR – Klientům, kteří používají (již ukončenou) některou z nabídek Thematic se tyto změny projeví až po vyrozumění Kontaktního místa s požadavkem přepisu služeb na programový balíček Rozšířená nabídka Plus!

S programovým balíčkem Thematic již nebude možné sledovat kanály: Spektrum HD a Nova Sport 1,2 HD!

Klienti se stávající nabídkou Thematic mohou požádat o „Změnu programové nabídky“ vyplněním WEB formuláře nebo si o „Změnu programové nabídky“ požádají  přes Email: kontaktni.misto@ktk.cz

 Náš tip. Zkuste si sestavit si svou vlastní programovou skladbu právě teď!

Přihlaste se do uživatelského portálu a změňte si svou nabídku z pohodlí vašeho domova. Jak postupovat při sestavení nabídky je uvedeno v uživatelském portálu pod tlačítkem Nápověda v části Služby. Doporučujeme Vám výběr programů provádět do 20. dne v měsíci, aby změna mohla být provedena k 1. dni měsíce následujícího.